2. května bylo na programu oblastní mistrovství na krátké…tedy střední trati. Pořadatelství spadlo na Baník Ostrava, (BOV) od letošního roku spojený s Baníkem Ostrava (AOV).
Po loňském, možná trochu překvapivém, úspěchu terénu „Koleje“ na akademickém MČR, jsme se na začátku května vrátili právě do tohoto příměstského lesa na okraji Ostravy-Poruby. Po trochu punkovém parkování ve stylu „najděte si mezi zákazy kde chcete“ (nicméně toto nám nevadilo, většina dojela MHD nebo na kole) jsme si mohli dopřát procházku na legendární hospůdku Myslivnu v srdci závodního prostoru. Lavičky před hospůdkou poskytly veškerý komfort, který si lze za slunečného a teplého počasí při čekání na start přát.
Ale jaké to bylo v lese? Terén opravdu pestrý – spousta údolíček, hustá síť pěšinek, porostové detaily a hlavně minimum podrostu, na střední trať ideální… Tratě se vyznačovaly velkým množstvím kontrol, skoro jako na sprintu, vesměs se ale líbily, z terénu vytáhly opravdu hodně.
A jak se dařilo? Medaile sbírali hlavně mlaďoši:
D16: 1. Klárka, 3. Gabka
D18: 3. Kája
H16: 1. Franta, 2. Tom
H21: 2. Honza
H45: 3. Tom
H65: 3. Josef