Palesek ve světle čelovky

S blížícím se začátkem závodní sezóny se ke slovu dostávají také mapové tréninky. Pilotní díl letošního seriálu uspořádal Peťa Šidík ve středu 20. března na nově zmapovaném Palesku. A protože duben bude ve znamení nočních závodů – 6. dubna se poběží oblastní mistrovství a o týden později mistrovství republikové (mimochodem v režii našeho klubu), byl i tento trénink až po setmění.

My, co známe Palesek jen z delších výběhů po lesních cestách, jsme byli příjemně překvapeni členitostí a solidní průběžností lesa. Ačkoliv jsou možnosti prostoru kvůli muničnímu skladu zabírajícímu značnou část lesního porostu dost omezené, tratě rozhodně nedaly nic zadarmo – na kratších postupech bylo třeba precizně mapovat, jindy zase roztočit nohy na zpevněné cestě a při delších postupech na rovině důsledně věřit buzole.

Účast byla velmi slušná, ve výsledcích se objevilo 31 jmen. Bohužel se neukázali naši dorostenci, kterých se bude noční republikový šampionát v „domácím“ prostředí týkat. Škoda, věrnější modelová situace už na trhu nebude…

ORIS VÝSLEDKY LIVELOX